BIOGRAFIA FILM TEATR PRASA LINKI

   Poezja jest dla mnie najbardziej intymną formą sztuki. Nasza codzienność pędzi w szalonym tempie i brakuje nam chwili na zatrzymanie się, refleksje nad życiem, nad sobą, nad tym, dokąd i po co wszystko się toczy, ku czemu idziemy, co chcemy ocalić, co jest dla nas naprawdę ważne. Poezja zawsze pozwalała mi, a może raczej pomagała w odkryciu na nowo tego momentu intymnego, zatrzymania się w biegu… Daje mi luksus wypowiedzenia siebie, nazwania tego, co czuję. Ta możliwość jest niezwykłym przywilejem aktorstwa, w którym na ogół mówimy cudzym tekstem z którym często trudno się nam identyfikować. Dlatego też zawsze szukałam poezji i wybierałam taką która była mi najblizsza na różnych etapach życia. To ona pozwalała mi wyrazić to, co czułam i myślałam tak w okresach szczęścia i radości, jak i w momentach trudnych, bolesnych, a nawet tragicznych. Ta mozliwość wypowiedzenia siebie dzięki poezji pozwala mi nie kłamać, nie zafałszowywać tego, co naprawdę jest we mnie. To właśnie dzięki niej łatwiej mogę mówić o uczuciach i refleksjach nad otaczającym mnie światem, o stosunku do wielkich i małych przeżyć związanych z wydarzeniami historycznymi w których dane mi było uczestniczyć, jak i z doświadczeniami bardzo osobistymi.

      Anna Nehrebecka
Zdjęcia


Wspomnienia dzieci polskich wywiezionych na Syberie, po wojnie przyjetych przez rzad Nowej Zelandii jako tzw. sieroty polskie.
W audycji będzie można również usłyszeć listy, ..wiersze i fragmenty poematów. W roli matki Słowackiego, Salomei, wystąpi Anna Nehrebecka, a całość poprowadzi Andrzej Matul.
Konsulat Generalny RP w Brukseli
wieczór poświęcony poezji Ks Jana Twardowskiego
Wieczór z poezją Zbigniewa Herberta
Anna Nehrebecka
Pietro Pizzuti
Ambasada RP w Brukseli
realizacja: Christophe Potocki, avec Anna Nehrebecka et Michael Lonsdale, Gregoire Jastrzebski - fortepian
Anna Nehrebecka recytacja
Marek Drewnowski fortepian
Anna Nehrebecka
Anna Nehrebecka
Konsulat RP, Bruksela
Ambasada Polska Haga
Delft, Klub Polonijny
Anna Nehrebecka
Anna Nehrebecka - recytacja
Ewa Jaślar - harfa
Anna Nehrebecka
Polska, Śląsk


fata morgana